Tropokolagen w mezoterapii
Tropokolagen typu I odbudowuje biorusztowanie kolagenowe w skórze, tkance podskórnej, błonie śluzowej, umożliwia nasiloną migrację
i proliferację fibroblastów do okolic poddanych zabiegowi, co wpływa na nasiloną syntezę kolagenu typu I – dalsze powstawanie nowych włókien kolagenowych, syntezę czynników wzrostu oraz innych czynników biorących udział w odbudowie struktur zbudowanych z kolagenu oraz neoangiogenezę – poprawę unaczynienia tkanek.
Czas Zabiegu
od 30 min
Liczba zabiegów
2-4
Rekonwalescencja
3 – 4 dni
Widoczny efekt
po kilku dniach
Od
500 zł
Wskazania
- chość pochwy
- wiotka i sucha skóra okolic intymnych
- otarcia, urazy powodujące częste infekcje intymne
- świąd okolic intymnych
- ból podczas stosunku
- liszaj twardzinowy
- ból u pacjentów onkologicznych
- ścieńczenie błony śluzowej pochwy
- atrofia warg sromowych
- nietolerancja estrogenów w leczeniu atrofii pochwy
- wysiłkowe nietrzymanie moczu
- rozstępy
Przeciwskazania
- Ciąża
- Karmienie piersią
- Opryszczka w fazie aktywnej
Opis Zabiegu
Tropokolagen w mezoterapii skuteczne zabiegi w leczeniu niedoskonałości twarzy i ciała
NA CZYM POLEGA MEZOTERAPIA?
Mezoterapia to miejscowy zabieg medyczny polegający na dostarczeniu do skóry właściwych substancji leczniczych, regenerujących lub odżywczych, w małych, ale skutecznych dawkach, w wybrane miejsca, cyklicznie. Zazwyczaj podaje się 0,10–0,20 ml preparatu na jedno wkłucie, zaś wkłucia są w odstępach 2–3 cm. Wkłucie powinno być dokonane szybko, zaś podane leku powoli.
TROPOKOLAGEN W MEZOTERAPII
Włoska firma farmaceutyczna Guna S.p.a. Stworzyła linię wyrobów medycznych w iniekcjach – Collagen Medical Devices, z myślą o leczeniu bólu w układzie mięśniowo-szkieletowym, występującego na skutek fizjologicznych procesów starzenia się bądź urazów stawów i struktur okołostawowych w układzie narządów ruchu. Iniekcje kolagenowych wyrobów medycznych Collagen Medical Devices nie tylko poprawiają jakość włókien kolagenowych we wszystkich strukturach zbudowanych z tkanki łącznej włóknistej, ale również wpływają na przyspieszenie fizjologicznych procesów metabolicznych przebiegających w tych obszarach.
WŁAŚCIWOŚCI PREPARATÓW CMDs I WSKAZANIA DO ICH STOSOWANIA
W MEDYCYNIE ESTETYCZNEJ
• Regeneracja skóry – nawilżenie, poprawa gęstości i sprężystości skóry przy zwiotczeniu/ uszkodzeniu związanym z wiekiem czy fotostarzeniem, spłycenie zmarszczek, leczenie blizn i rozstępów.
• Działanie na tkankę podskórną – redukcja lokalnych nadmiarów tkanki tłuszczowej, cellulitu, poprawa struktury przestrzennej tkanki podskórnej.
• Działanie na mięśnie mimiczne i mięsień szeroki szyi – poprawa napięcia mięśniowego oraz tonusu mięśni.
• Działanie na mięśnie żucia (żwacze) – zmniejszenie napięcia mięśni żucia (bruksizm) i ustąpienie związanego z tym bólu mięśniowo-powięziowego w obrębie twarzy/ głowy.
• Działanie na skórę głowy – poprawa struktury i funkcji skóry owłosionej głowy, poprawa unaczynienia skóry, zahamowanie procesu utraty włosów, pobudzenie brodawek włosa do właściwej funkcji.